Vendlindja: Prishtinë  Kosovë
Jeton dhe vepron në   Kosovë
Mosha: 23 Vjeç
Ditëlindja: 13 Shtator 1993
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha

1ky është një këngëtar jo shumë i njohur. Kreshnik Jupolli i njohur 1-Ky ka lindur ne Prishtinë, ku jeton dhe studion. Ai vijoj mesimet ne shkollen fillore "Dardania" ne Prishtinë, si dhe shkollen e mesme e perfundoj ne Gjimnazin natyror "Xhevdet Doda". Ai njihet per bashkpunimet e tij me kengetare te tjere si Casper, Nescho etj. Kreshniku muziken e ka si hobi dhe veqohet per talentin e tij sidomos neper refrene te kengeve.