1ky

Nese

Nese ajo ik, per mos mu kthy mo e ni dit i harron kejt ato qa kem bo. E di u met pik, pritoj me mar frym, kur e di qe ndjenjat e saj u thyn.
Nese ajo m'len fajtor e m'thot qe sja ka vle, besom qe n'at moment shum ma mir me kon ner dhe, shum ma mir isha ndje.
Nese ndihet keq, e n'telefon kan sa her qe i thom t'du ajo qaq ma shum m'shan.
Nese ndihet vet, ather pse sum thirr edhe pse e di qe e ka vshtir, edhe nese ni dit prap don mu kthy pjesen e madhe t'zemres ktu e rujta per ty, nuk refuzohen ata sy.
Ref.
Edhe nese kurr nuk vjen ajo dit
qe sikur nalt mbi qiell ka mu n`dje
I gatshem prej dites qe kom lind
me vujt per femren qe ja kish vlejt.
Edhe nese kurr at dit skam me prit, edhe nese e kthen kryt kur tem she.
Jom i gatshem prej dites qe kom lind me vujt per femren qe ja kish vlejt.

A thu m'harron? Shpresoj qe jo, edhe nese po, t'pakten mi vyjt shum koh. A thu me kon i pit, ndjenjat i kisha qit, e une sdu ma shum veqse me ma dit. Gjithqka qe i dhash, su pendova kurr, derisa zemra e saj e but u shendrru n'gur, e un u dasht mu bo burr. Nese vjen paprit, e un jom me tjeterkon, se smunesh gjith me prit edhe nese e don. Vetes i bertas e hupa per pak, nje arsye ma shum me besu n'fat.
Nese o n'dhom vet, a thu a po m'nin qe kurgjo mi kit tok nuk m'bon ,me harru dashnin, e krejt bota le ta din.
Ref.
Edhe nese kurr nuk vjen ajo dit
qe sikur nalt mbi qiell ka mu n`dje
I gatshem prej dites qe kom lind
me vujt per femren qe ja kish vlejt.
Edhe nese kurr at dit skam me prit, edhe nese e kthen kryt kur tem she.
Jom i gatshem prej dites qe kom lind me vujt per femren qe ja kish vlejt.


Nese vjen paprit, e un jom me tjeterkon, se smunesh gjith me prit edhe nese e don.

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: