1ky

Ti E Meriton (Feat. En'bass Dj)

Refren:
Edhe kejt boten nese e don
je e vetmja qe e meritooon
po t'lutna besom
qe un nuk kom lind per ty
e nese rruga prap na bashkon
t'lutna kuptom
zemren qe ma dhe nuk du prap me ta thy // Verse:1-Ky
un nuk jom un aj qe ti e endrron
nuk po thom qe princi jot nuk egziston //
ti e kupton kur koha kalon
qe shum ma shum ti meriton ..
mfal qe sun ta kthej kohen qe ta mora
mfal qe ika n'mengjez
premtimet qe ti bona i mloj bora
e mu shkri nuk pres //
gjeje dikon qe t'vlerson per qa je
njo qe e kupton qe smun me tble //
aj qe bukurin tone mun me vre
e fjalt e tua e shtin ndhe //
mi krah e maj fajin dhimbjet qe ti shkaktova
jom aty lotin me ta fshi //
ndjenjat qe i pate un i shfrytzova
edhe pse un spata per ty .// Refren:
Edhe kejt boten nese e don
je e vetmja qe e meritooon
po t'lutna besom
qe un nuk kom lind per ty
e nese rruga prap na bashkon
t'lutna kuptom
zemren qe ma dhe nuk du prap me ta thy // Verse:1-Ky
gjeje rrugen ma t'leht me mharru
geje mnyren emrin mos me ma kujtu //
kohen qe e kalum ruje nditar
e titullin ja shkrun tradhtia e par ..//
ta deshta t'miren ski nevoj me mbesu
e zemra jote e madhe munet me kuptu //
qdo minut qe e kalum mka shkru nsy
un jom aty kur ki me kuptu qe sjom kon per ty //
ti meriton ma mir se 1 rrugaq t'mahallav
me pas munsi ta bi princin e prrallav //
njo qe ka ndjenja e me to nuk lun
njo qe thjesht .. per ty osht i gatum //
du me tpa mir e ma mir sa her qe tsho
ti e meriton ma shum se kejt femnat qe i njoh //
besom qe kom bo mir qe tkom lon
okej ki me mfalenderu ma von //

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: