Shum urime,shum urime per dashnin e re,
Shum kujtime,shum kujtime ti mu mi le.

Shum urime,shum urime per dashnin e re
Shum kujtime,shum kujtime ti mu mi le,
Edhe per 2 netet tua qe dikur mi dhe
Dashnin qe ty ta kom dhon maje mos e kthe.

Ja kishe nis tash me tjeter kon
je me to po s'besoj qe e don,
Krejt qka kena shkru na dy n'telefon
A i ke rujt du me dit edhe a i lexon.

Ke prit une me tu kthy
T'kom prit nashta edhe une ty,
T'ishim kon bashk mu pa sy me sy
Po s'po dhez se cdo sen
per neve tash u kry.

Ka me m'marr edhe ka me t'marr malli
Knaqsin qe s'ma fale s'ta fali,
Ditlindjen ma kujton kalendari
Po e di qe une jo nuk ta uroj i pari.

Shum urime,shum urime per dashnin e re
Shum kujtime,shum kujtime ti mu mi le,
Edhe per 2 netet tua qe dikur mi dhe
Dashnin qe ty ta kom dhon maje mos e kthe. x2

Kur i shoh tash fotografit
M'del perpara secila dit,
Cdo moment edhe cdo vend qe m'ke prit
Malli po shkon tu rrit,
Na dy morem fund pa prit.
Ti apet mem thirr naiher
Kqyr mos po m'sheh me tjetrin kur del,
A t'shkon menja naiher me m'thirr n'tel
Nese m'pret mu,
E din qe nuk ka me ndodh asniher.

Ka me m'marr edhe ka me t'marr malli
Knaqsin qe s'ma fale s'ta fali,
Ditlindjen ma kujton kalendari
Po e di qe une jo nuk ta uroj i pari.

Shum urime,shum urime per dashnin e re
Shum kujtime,shum kujtime ti mu mi le,
Edhe per 2 netet tua qe dikur mi dhe
Dashnin qe ty ta kom dhon maje mos e kthe. x2
Muzika: Teksti:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: