2d

Jetimi (Feat. C-one)

TA SHKROVA KET LETER UNE TY OJ NAN
EDHE PSE PER TY ZEMRA MU POM QAN
E TI BAB PER TY NJE POROSI E KAM
QFAR ARSYE E PATE SI FEMI MU VET MEM LAN SI KREJT NJERZT EDHE UNE ME PROBLEME NJET
FATKEQSI PER MU KUR MORA VESH NJE TE VERTET
SDI SE SI TA SHPREHI OSE DIKUJT KET ME JA TREGU
PROBLEM MEM KUPTU SE ZEMRA JEM NUK FOL ME GOJ SUN TA SPJEGOJ E DI QE KA ME PAS PROBLEM
DIKUSH MEM KUPTU NASHTA MKUPTOJN ATA QE E KAN PERJETU
NASHTA .... KA PLOT E DHIMBJEN MA NIN
AS ME SHOK AS ME SHOQE SMUJ MU SHFRY
PERPOS ME LOT ME HJEK MERZIN
NESE EDHE LOT NUK KA VAJ I BURRIT OSHT
KENGA KENGA IME ESHT MERZIA E VETME QE MU MQETSON
PSE MLAT NJETIMORE A BON ME DIT BAB
KU ESHT ARSYA QYSH UN TU JU PAS DYVE
UM LAT MU RRIT JETIM
A NASHTA PATE QEF ME TLIND VAJZ E LINDA DJAL
PER TY KE NI DESHPRIM SKE PAS NEVOJ
ME PAS HIDHRIM BURR IKE THAN VETIT
U KON DASHT ME PAS NZOT BESIM NZOT BESIM
REF: TA SHKROVA KET LETER UNE TY OJ NAN
EDHE PSE PER TY ZEMRA MU POM QAN
E TI BAB PER TY NJE POROSI E KAM
QFAR ARSYE E PATE SI FEMI MU VET MEM LAN DAJA JEM KUR MUR RRUG U SHKU NEPER GURBET
THA O DOGANOS PO TA LA NI AMANET
NESE MUNESH NAJHER NE JET
BONE NI KANG QYSH DIN WET U MERZITA SHUM MLA ME LOT NSYY
PO E PERQAFOJ BESEN E KI DAJ
SE AMANETIN NVEN TA QOJ
E DI E TA BESOJ QE PREJ MEJE SE KE PRIT
ME ZEMER PO TA THOM KET FJAL SE TEPER
JOM MERZIT
KUR PE DI QE HALA DIKUN MORI FUND FAMILJA JEM
E UN JETOJ PA VLLAUN MOTREN NANEN DHE BABEN TEM
I FALENDEROJ KTA QE DERI SOT MU MKAN RRIT
ISH FAMILJES TEM HALLALL EDHE PSE SE KAN PRIT
E VNOJ DOREN NE ZEMER DHE ME LOT SYRIN TE TAN
ZOT BEKOJ ATA QE SI UNE JON

RRITI KTA JETIMA DHE RUJ DERI NE FUND TE VDEKJES
DHE NE RRUG TE MIR QE TI BOJN ZGJEDHJE VETES
PRA TFALENDEROJ DHE VETEM TY TE ADHUROJ
JA ALLAH KA TI DREJTOHEM LUTJET E MIJA PRANOJ LARGONA NGA E KEQJA NRRUG TE MIR TE GJITHVE UDHEZOJ
FORCOMA KET IMAM DHE RUJEM MOS DEVIJOJ RUJEM MOS DEVIJOJ

REF 2x TA SHKROVA KET LETER UNE TY OJ NAN
EDHE PSE PER TY ZEMRA MU POM QAN
E TI BAB PER TY NJE POROSI E KAM
QFAR ARSYE E PATE SI FEMI MU VET MEM LAN

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: