Acrostic

Overdose (Feat. Glinda Blaze)

Strofa 1 1.Diçka të vret edhe pa të prekur2.Diçka ti mbulon edhe syt pa u tretur
(por) 3.Diçka të jep dritën edhe të jep dëshirën
4.Ta nderosh zemrën të largosh errësiren
5.E di qe je larg por e di qe do te kem pran6.
E di do të jesh me mua oqeani nuk ndan
7Atë cfar ndodh brenda meje që hidhet në fletore8.Ate që esht e cuditshme diçka esht paresore
9.ajo qe nuk esht normale ku aty zemra ndalet
10.te ul dhe ngreh çmenduria falet E shof ndryshe Cfar ndodh brenda meje
Është ndryshe se duket e pa mundur brenda tej
Se gjithçka do ta fal zemrën do ta jap
Do shof më syt e tua botën time do e hap
Me syt e mi do shohesh asnjeher s'do ndal
diellin ne te ftoht ne erresir henen do te fal ref Maybe I'm not the one I seem to be Don't mean, I wanna let you go You'll never know, know what you mean to me But I think we should take it slow Boy, your love is a drug to me And now I'm suffocating, oh! I guess I'm overdosing baby Guess I just took an overdose verse2
1Gjithçka kunder kur behet fjale per ne tdy
2Gjithçka dua esht qe dua te jem me ty
3Gjithçka te jesh ti, se ndjenjat po rriten
4Gjithçka e magjishme, se syt nuk po shihen
5Cdo her ndryshe, ajo qe i jep kuptimin jetes
6kurr nuk e mendon, zgjohet dashuria brenda vetes
7Aty ku ecen mes, endrrave dhe labirinteve
8 Aty gjen "strehe" qendrimi, pas udhetimeve
9 pabesushem ndodh, duhet te jet gjeja me e habitshme
10 qe te duhet e gjith jeta, e prap te duket e çuditshme
11 se normalja ka fund dhe behet e merzitshme
12Me ty nuk ndodh dua te behesh pjes e jetes sime
Se gjithçka do ta fal zemrën do ta jap
Do shof më syt e tua botën time do e hap
Me syt e mi do shohesh asnjeher s'do ndal
diellin ne te ftoht ne erresir henen do te fal

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: