Po kalon edhe nje dite tjeter
E un prap me dhimbjen e vjeter
Edhe pse ti me nje tjeter
Sot po feston

Sdua qe t’me ngushlloni
E as ate ta mallkoni
Dhimbjen time jo se largoni
Sot e njeqind mot

REF
Amanet nga buzet e mia
Amanet te qoft dashuria
Mos ja fal
Dashnine time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet t’i ke kto kujtime
Nese me s’jetoj
Ty kurr s’do te harroj

Dhimbja me forcoi per t’jetuar
Sa her qe me ke tradhetuar
Vujtjen time e kam mbuluar
Me lotet e mi

Edhe zemren qe t’ka dashur
Dhe te gjitha qe t’I kam falur
Sa t’kem jet skam per t’I falur
Lott per tradheti

REF
Amanet nga buzet e mia
Amanet te qoft dashuria
Mos ja fal
Dashnine time asaj
Amanet ta lash jeten time
Amanet t’i ke kto kujtime
Nese me s’jetoj
Ty kurr s’do te harroj


Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: