Anila Mimani

Ma Ka Thene Horoskopi

Dashuria po merr fund
kur martoesh mir e di
ti me thua shum te dua
por mos me lodh me xhelozine ma ka then dhe horoskopi
kujdes burri po ta dredh
po me hiken koka fare
nuk e di se si tja mbledh
(refx2) ti ne klud kafe pin
une gjithe diten ne shtepi
zemra ime shpirt e xhan
di dhe une te pi duhan
(refx2) ti ankohesh dhe me thua
se nuk paske fare faj
une shikoj rrobat e tua
ja dhe floku i asaj ma ka then dhe horoskopi
kujdes burri po ta dredh
po me hiken koka fare
nuk e di se si tja mbledh
(refx2) ti ne klud kafe pin
une gjithe diten ne shtepi
zemra ime shpirt e xhan
di dhe une te pi duhan
(refx4)

Albumet:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: