Arion Gashi

Deshmoret E Kombit

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Deshmoret E Kombit" kënduar nga Arion Gashi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Deshmoret E Kombit".
Videoklipi nga Arion Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
Hej ket kange qe jam tuj kendu e
Tan deshmoreve ja kam kushtu e
Qe nga Dibra ne Kumanove
Shume djem te ri o rane deshmore Jane bashku trimat e shqiptarit
Ballin tone? sllavo maqedonin
Nga Tetova dhe Kumanova
Vijne nga Shkupi e Kerçova Therret Liseca Haraçinen
Struge e Ohrin dhe Shipkovicen
Manastirin edhe Likoven
Sellcen thirre dhe Shemshoven Mos harrojme o Gostivarin
Motrat time Sharrin e Korabin
Vjen Çegrani edhe Forina
Tane Gradeci dhe Negotina Vjen Poroi me tradite kombetare
Per lirie po pyt shqiptare
Folin trimat e prekjes se pushkes
Sikur djemte o e Radushes Ne kala do ta shkruajme emrin
N'Shipkovice do ta mbajme kuvendin
Le ta dije shkjau i zi e
Se kjo toke quhet Iliri e Mos t'harrojme Kosoven tone
Me te shtrenjten o Shqiperine nane
Besa bese o me flamur e
Se kete toke nuk e leshojme kurre Nuk e leshojme kurre

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: