B.M.B

Loti N'sy

Yeah B.m.B, Per krejt nenat shiptare, yeah kshu qenka jeta eh,
u ngrita ne mengjes kapa lapsin per me shkrujt,
e tash ji i fort se sot ke me vujt,
me nje leter krejt te bardh ky lapsi aty ngjyrosi
mallin qe kam per ju , fletoren po e shfalos,
nene lotin n'sy e ke un e ndjej por ste shoh ,
bota rrotulloka por un nuk e njoh
hedh syt nga dera heren e fundit qe m'ke par
ditet zgjuar kalon loti tu akoma stu ka thar
Ref:
Nene jo kurr nuk t'harroj
nene nene gjithmon do t'kujtoj uooou
nene un e di t'lash n'vetmi dhe me lot ne sy (x2) U nisa ne kurbet per dy lek me u shkep
zgjodha rrugen e keqe kshu fati paska desh
shkollen refuzova kurbetit ju drejtova
shum gjona qe kam bo po ktu shum keq gabova
Shum nena qe po vujn,shum nena qe derdhin lot
loti n'sy nenes per djalin qe se sheh dot ,
ajo s'do gjo tjeter veç nje here tjeter me t'perqafu
E lus zotin sa me shum qe ti tjesh mir me shendet
me lot n'sy ajo e shkreta po te flet ,
c'far jete qenka kjo i ka ra per pjes shiptarit
nena birin spo e sheh kshu qenka jeta e kurbetqarit ,
zemra me asht bo per tu kthy n'atdhe
tani ne ket fletore po shkruj mallin qe kam per ju
ma mir mos kisha lind se sa kshu me jetu
Ref:
Nene jo kurr nuk t'harroj
nene nene gjithmon do t'kujtoj uooou
nene un e di t'lash n'vetmi dhe me lot ne sy (x2) Marr frym thell dhe i them vetes vazhdo
por nena n'telefon thot bir ti mos u vono
hedh syt me lot nga qielli por spo e shoh
por un e di qe nje ditet ajo zemren do ma ngroh .
Ku jan kujtimet tona deshirat qe kemi pas
qe kurr su realizuan ah moj nene pse te lash
lotin n'sy dhe pendimin n'zemer un e kom
sa mir me ty ku isha tani shih ku jom
Ref:
Nene jo kurr nuk t'harroj
nene nene gjithmon do t'kujtoj uooou
nene un e di t'lash n'vetmi dhe me lot ne sy (x4)

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: