Baba Psychoo

Më Mungon

reff x2 Me mungon puthja jote
me mungon dielli i kesaj bote
me mungon endrra jetime
me mungon ti jeta ime...!? text 1 : Lulja ma e bukur eshte dashuria por thika qe shkatrron zemren eshte tradhtia dashuria eshte si lufta leht per te filluar e veshtir te perfundohet dua nje pershendetje ne nateN me shi
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te shthurur nje klithme TE DUa NJE DIELL NA NGROH NJE SHI NA LAG ! DUA TE TE PERQAFOJ POR TE KAM SHUM LARG Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime
Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.
Po ta dije sa te dua do ta vuaje bashke me mua
kush eshte ajo ligesi
qe na prishi ne te dy
kush e rrenoi t'onen dashuri
mallkuar qofte o zot
ai qe ndan njerez ne ket bot. reff x2 Me mungon puthja jote
me mungon dielli i kesaj bote
me mungon endrra jetime
me mungon ti jeta ime...!? text 2 :
Nese do me vrasësh Mos merr thik as pistolet Thuaj s të dua Se zemra pushon vet Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur VETEM TY Te pres aty ku humben gjurmet tona
aty ku bota dikur ishte e jona
te pres aty ku premtimet u harruan
aty ku une dhe ti u dashuruam. Te pres aty ku zogjte ishin deshmitar
aty ku une kam qeshur dhe kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri
te pres aty ku dielli perendon e lind perseri .Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: