Bujar Qamili

Vllaznia Kampjon

Me kete kang' plot melodi,Bujar Qamili po ju k'ndon,tmarrsha t'keqen moj Vllazni,Shkodra jon'gjithmone kampion o heej
Spektatori flak asht ndez,mbas fotbollit aj gjith' jeten
Grima i madh si mace e zeze me burrni e ka mbrojt rrjeten o heej ref:Moj Vllazni-Vllaznia jone ti gjithmon'do jesh kampion
vec per hir te spektatorit Shkodra jon' djep i fotbollit o heej (2her)
Si Tirana e Partizani kesaj her' s'paten sukses
Premcinoka e Zmijani mbrojtje t'forte si mur kinez o heej
Cungu,Lici mesfusha jon',porsi dy flutra pranvere
asht veshtire me ju hi n'zone si me hi ne dardanele o heej ref:Moj Vllazni-Vllaznia jone ti gjithmon'do jesh kampion
vec per hir te spektatorit Shkodra jon' djep i fotbollit o heej (2her) Osja,Sinani dy djem t'rradh,Xhahysa e Shllaku pran' u gjeten
sa here dolen ball per balle si Ronaldo e tunden rrjeten o heej
Po Osmani dhe Voluni,Dibra,Ymeri si arushana
plot per plot asht mbusht stadiumi si me ken Maragana o heej ref:Moj Vllazni-Vllaznia jone ti gjithmon'do jesh kampion
vec per hir te spektatorit Shkodra jon' djep i fotbollit o heej (2her) K'shtu u mbledhshim n'gzime tjeta, s'do t'harrohet per gjith' jeten
i nderum asht Myftar Cela qe ndihmoi me nis raketen o heej
Pune e djerse gjithmone don Arti,dit' e nat' qe kurre s'pushon
trajnjer Dedja si Moxarti na dhuroi o pren kampion o heej ref:Moj Vllazni-Vllaznia jone ti gjithmon'do jesh kampion
vec per hir te spektatorit Shkodra jon' djep i fotbollit o heej (2her)

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: