Vendlindja: Kërçovë  Macedonia
Mosha: 25 Vjeç
Ditëlindja: 15 Gusht 1991
Shenja e Horoskopit: Luani

Chippi është një këngëtar i njohur. Chippi është një këngëtar dhe autor këngësh. Emri i tij i vërtetë është Shqiprim Ballazhi.
Edhe pse prej një vendi kaq të vogël,dëshira për t'a treguar talentin e tij ishte e madhe.
Ai ka kënduar këngë të ndryshme si: My life style, Boll mo, Run the city, Jam e jotja (ft. Florijana) etj. Por me këngën "Nuk ndalem" u bë më i njohur.
Chippi bashkë me shokët e tij themeluan studion "La vida loca records".
Shkollën fillore e kreu në fshatin Sërbicë "Gjergj Kastrioti Skënderbeu, të mesmen në "Mirko Mileski" dhe shkollën e lartë në "Universitetin shtetëror të Tetovës".
Chippi është përfolur shumë nëpër mediat shqiptare si "Gazeta express", "Vipat Shqiptar" etj.
Ka performuar live në Rinora 4 në Zvicër dhe në shumë mbrëmje të Kërçovës.