D.H.M

On Air (Feat. Sir-a)

Yeah.
Here in green line records.Hu.Sir-A
Mos Mbo me qesh robt.
DHM Kqyre pamjen reale qe shpirti transmeton
Me talent hijeshi ncdo zemer deperton
Si akull i ngriva krejt rimat e kota,e i neza flak ato qe i nin krejt bota
Bloody for ever and always together
Shije tmir paska qe hodha un nleter
Dhe nrealitet nuk shqiptohet hic ma mir,Se kur e them un thuhet krejt e lir
Se po flas me ket gjuh e se po e them me ton
Se jam ai shqiptar qe ta ngjall cdo hormon
Eshte dicka qe fantazon po qe un e kam mrrit e me forcen e shprehise ket mision e kam arrit
Ky sen tskalitet ntru e kjo fjal tgdhendet nzemer e cdo hit si un e boj rrjedh lirisht prej menjes teme
Se esht raksion zinxhir,shum i veshtir
Kur lidhet forca me talentin jo nuk ka ma mir Ref,X2
Skena nevoj per fjal se flet vet kjo muzik e thjesht
Mbylli syt e me mu ngrihu nhapsir
Se kur yjet shuhen prap mes jush kan me kan edhe endrrat qe kam pas realitet ato jan Nji fjal qe then zemrat e mendjet i pervetson ,si nji koment nhapsir fluturon
Me fuqin e eres e fuqi shkatrimtar na ban krenar qe jena shqiptar.
Ne vena tvlon si gjaku e trupin ta gjalleron,kur ritmi nezet skam nevoj per mikrofon,
Ndoshta jam pak problem,per rrepera tjer,po vje shum keq se un kam me kon perher
Yjet e arta ne dor i pata per aq koh sa vendin tem e mbajta
Se henen e ulim per tok e diellin e zhdukim per pak
Vetem nije zonin ton ON AIR prap
Nji mbret nji hyjni e per tan nji mrekulli,Nji 17 vjecar qe realizon endren e tij
Esht pasion deshir qe arrit me vullnet
Kur bashkon rimat e mira pret nje termet Ref x2
Skena nevoj per fjal se flet vet kjo muzik e thjesht
Mbylli syt e me mu ngrihu nhapsir
Se kur yjet shuhen prap mes jush kan me kan edhe endrrat qe kam pas realitet ato janD.H.M
Ku dridhet si per inat per ata inatxhor ktu dridhet si per cudi dhe cdo gjo e kan ndor
Ku dridhet si per inat per ata inatxhor ktu dridhet si per cudi dhe cdo gjo e kan ndor
Shkelqen si yll shqipnia etnike
Nzemer tmaj malsia jeme heroike
Look around 1 am number one
Looke arpund ha proud to be tropojan
Vala jeme asht e nxeht
E zani jem troket ncdo zemer
Heshtjen e boj me fol
Cdo sekond shkatroj 1 emer
Kur kjo melodi prek e fjala shpirtin ta ngroh
Vetem kujto dicka se jem drit ne cdo koh
Kur shperthen muzika veni dridhet gjithcka
Vetem kujtoni mir ta dini se jena na
Ndoshta te jepet mundesia ket magji me perjetu
Si asiher tjeter nigjo till ske me provu Ref x2

Në bashkëpunim me:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë:

Tekste tjera