D-Real

Dikur

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Dikur" kënduar nga D-Real.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Dikur".
Videoklipi nga D-Real i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.

Tooni (Rap Side) - Dikur

dikur dhimbja ime eshte be gur qfar me bere mua ti nuk e mendove kurr, sjom i parendsishem joo e le zemren qe te do sjom i parendsishem joo kur te kthehesh sdo kem koh, ti moj jet ta fala jeten tem, ta fala dhimbjen tem, je kon nzemren tem, tash vet pom len, nuk e kom meritu, mem prek ku mas shumti mdhem, mke lendu me tjetrin shko se per ty ska ven, kom pas dashni per ty nuk kom mujt met pas larg, nfakt kom dasht me kon me ty edhe kur bana plak,
e ti je kon mrena meje, ke qarkullu sikur gjak, ke bo hapa shum t gabumm, e din vet sa mke hi nhakk, nuk po shkoj prej teje,se mrapa mvjen hija jote me ty mu ndaa, o si me nda rakin prej ksaj gote, nuk kom dasht as me menu qe pa ty ko me shku kohh, se krejt deshirat qa i ke pas kurr nuk tkom thon jo
dikur dhimbja ime eshte be gur qfar me bere mua ti nuk e mendove kurr, sjom i parendsishem joo e le zemren qe te do sjom i parendsishem joo kur te kthehesh sdo kem koh, gjithkom dasht me kon me ty
ti e ke dit e mke lendu,
fjalt qe ja the tjetrit,
tnjejtat fjal mi the muu , sod e pash kush ishe kon
veq 2 pika lot em ran ,
per kohen qe e kom huppp
me dikon qe sod um shan, di tash don me hek prej vetes
barren e gabimit ,
tash i ndrron per qdo dit
po sun ja nis prej fillimit, me dikon si me mu ,
se si un mo ski me gjet,
qasi djali qe per ty ka hek
per ty kish dhan jet. nuk tkryn pun mo as parja
ke met vet e humbur
saher ngan mas pares qishtu
vjen fundi i lumtur, koha mo nuk kthehet
krejt kujtimet boni pluhun,
ke lyp diqka ma shum nlidhje
se un nuk jom kon i duhun,

Alban Skenderaj - Dikur

Eshte e veshtire te jesh i lire
kur e ke te lidhur zemren me zinxhire
E di e di, po flet ai
qe dikur kish boten nen kembet e tij Dhe tani i mungon, dhe tani e mundon
vec ti Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell, as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti, ishe ti, por ti ende nuk e di Nuk kam me ze, nuk kam me lot
Me beso gjithcka pa ty duket e kot
E di e di, po flet ai
qe dikur te fali dhimbje dhe vetmi Dhe tani e lendon ti, dhe tani i mungon ti pa kufi Nuk ka dje, nuk ka sot, nuk ka neser
Pse kaq vone po e kuptoj
se pa ty nuk jam une as ne qiell, as ne toke, as ne enderr
Pse me verboi kjo krenari
kur gjithcka qe doja ishe ti, ishe ti, por ti ende nuk e di

Rexha-G - Dikur

Ref:2x
Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton. Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton. Njejt si qdo dit as dielli nuk nxen nese nuk tkam afer nuk muna met ndje koha na ndryshon nuk jena si dje un jam ka e vrej po ti nuk pe sheh.
Syt qe shkelqejn me ndriqim diamanti mi kan marr mend sje normal mo ti um ke obsysjonu me hijeshin tone kisha dhon gjithqka veq met pas pran sonte.
Era jote bejb hala pom rrin men se kem bashk t kalumen e kena bo shum sene ngat njonit tjetrit ton kohen jena kon tkom premtu n Dubai kur ti boj renet me ty me shku.
Jeta nuk tlen ren nuk tjep gjithqka skisha dasht veq ty njeher me tpas nkrah flutoron me erë nuk je mo kerka nuk po tgjej bejb nuk je mo kerkun nuk je mo kerkun. Ref:2x
Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton. Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton. S ka lidhje bebj edhe pse nuk nejte te un un shpejt harroj po ti sdi amon me lot syt me lot e ti mu ma ktheve shpinen jeta shum mka msu edhe qysh mi njoft gjinjen.
Mir thot nje fjale kur dikon e don nese largohet prej meje nuk t meriton prap me kujtime edhe ksaj here t thirra nuk tu ni zoni u nifshmi me t mira.
Sot masa kohe un jam me tjetren ti bejb deshtove vazhdove me t vjetren po koha t ka shkel s je met per kurgjo me sy jom ka t kshyri po ty nuk po t njoh. Ref:2x
Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton. Dikur kajsha unë e sod ti loton ke ik larg meje larg njerit qe t don une jam prap i njejti koha kalon nuk t du mo ngat vetit je bo monoton.

Më shumë këngë me këtë titull:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: