Daja Do

Freestyle

U BO GATI NJE VIT QE SJAM FUT NE MIKROFON
ERDHI KOHA JEM TASH ME I QI TE TON
KY ESHT VETEM FILLIMI i 2011 NDRYSHE UNDERGROUND
E NUK KAM ME UNDAL DERI SA TRUNI TmE EKSPODON
FJALET DALIN PREJ ZEMRE AMA GOJA JEM I FOL
VITI 2010 NJERZIT ME JET JAN LODH
KSHYRE SA REPER I DOPT IK E MJELI LOPT
KALOJ KOHA JOTE TASH JE BO BERLLOK
ERDHI KOHA E REALITETIT ME FOL TE VERTETEN
NESE JE MA I MIRI TA JAPI DOREN
E JO ME DISSA ME MBUSH LETREN
NESE SE PRANON ather SKI LIDHJE ME JETEN
PO EDHE ME VAZHDU MA TUTJE STA JAP TE DREJTEN
PO TJAPI DY MUNSI PER ME SHPETU VETVETEN
OSE LEJE KET CIM NANE OSE TREGO VEPREN
SE TA LIDH FYTYN ME CORAPE E TA MARI JETEN
JE I DENUM PREJ RAP-T SHQIPTAR ME BURGUM TPERJETSHEM
VI PREJ DIBRES MADHE PREJ KOLUMBIN E VOGEL
ATY KU BARI HAsHI THURET SIKUR FMIJA LUN ME LODER
DIBRA E MADHE I THOJN VENIN TIM
ATY KU KA BURRA DHE SGUXON KUSH ME NA E PREK BURNIN
VI ME FJALEN E URT QE MA KA LAN BABGJYSHI YM
TE QIFSHA SERBIN BASHK ME TE EDHE GREQIN
ERDHI KOHA JON TASH ME BASHKU SHQIPRIN
SHQIPRI ETNIKE SKA MAQEDONI E RRUSSIIIII
PO NEJSE KET GJE TE GJITH E DIN
KTHEHEMI ME FOL PAK PER GANGSTERAT TRIM
KU NE XHDO TEXT PO PERMENIN VRASJE E KRIM
A THU JAN TE VERTETA APO VETEM SHKRIM
ESHT DICKA QE ME DUKET PA KUPTIM
A THU E KAN NGA BARRI E E BEJN JETEN FILM
APO NDOSHTA SHEH ALPACINON E PO BEN IMITIM
PO FIZIKISHT PSIQIKISHT MUND TI THUSH DESHTIM
UNE E BEJ MUZIKEN E RRUGES PO NUK JAM RUGAC
AS NUK JAM FMI ME PERMEND NE KONG ALLTI E KALLASH
JEMI VITI 2010 E JO 97
ASNI VOR NUK PO SHOH E TGJITH THOJN VRASSSS
NESE JE PITH NANE MOS MSHAJ NEPER KONGA
SE TBEJ PITH TE NXJER NSEMAFOR SIKUR KURVAT PA TANGA
I ERDHI FUNDI TASH EDHE KTI TREGIMIT
IKA NJIHER DOST PO APET NIHEMI PEACE!

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: