Duli

Mbylli Syte E Qaj Me Zemer

Mbylli syt e qaj me zemer..
dhe ndegjo ket kengen time,
Un kendoj e ti ndegjo..
shtrengo veten dhe duro,
dhe aspak mos u zemro un kendoj e ti ndegjo..
shtrengo veten dhe duro,
dhe aspak mos u zemro... REF:
dhe lot e mia qe pikojn
qe une te du te tregoj (2x) me ne fund me perqafo
dashuria jon sot mbaron
dhe e di me sy ste sho ste shoh te un mendjen kur e qon
ti kujton dashurin ton mir e din qe sjam fajtor
dikush tjeter na ka nda
tkeqen kujt ne pa ja ba (2x) REF:
dhe lot e mia qe pikojn
qe sa te du te tregoj me ne fund me perqafo
dashuria jon sot mbaroj
dhe e di me sy ste shoh

Albumet:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: