Eglantina Toska

Femra Fut Shejtanin Ne Shishe

Qe kur bota u kriju.
Qe kur zoti e sajoi.
Thone se paska qene nje gru,
qe gjithe punen e ngaterroi. (2.x) Dhe vunte shume nga njerzia.
Ca te mencur, ca te marre.
Lindi edhe tradhetia.
Dhe besnik dhe genjeshtar. Ref.(2.x)
Mos me pyt or djal` ku ishe.
Asnjehere s`kam me t` tregu.
Femra fut shejtanin ne shishe.
E jo ma mos t`fusi ty. Edhe bota rrotullohet,
perrall e vjeter prap vazhdon.
Gruja ben sikur betohet,
burri ben sikur beson. (2.x) Robi kot me kot trishtohet.
Grindet shan edhe bertet.
Bota prap do rrotullohet.
Gjithsekush ne pune te vet`. Ref(3.x)

Albumet:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: