Eli Fara

S'u Harrua

Kujtoj ne mend nje serenad
Qe ti ma ke kenduar
Dhe posht ballkonit nat per nat
Sa her nga gjumi me ke zgjuar Kaluan vitet porsi ere
Por kenga s'u harrua
Kte shpirtin tim trazon perher
Dhe pse tani une jam nje grua Ref...x2
O dashuri
Nuk ke moshe per asnjeri
Vjen perseri
Kurr te harruar ne te dy Qyteti im qytet i arte
Te dyte s'ka per mua
Veç ti ke then me ze te lart
O vajze sa te dua Kaluan vitet porsi ere
Por kenga s'u harrua
Kte shpirtin tim trazon perher
Dhe pse tani une jam nje grua Ref...x2
O dashuri
Nuk ke moshe per asnjeri
Vjen perseri
Kurr te harruar ne te dy Ty te kujtoj
Dhe vajza e vogel behem perseri
Rrugica thot qe sonte ti me prit
Se gjithmon tek ty une do te vi Ref...x2
O dashuri
Nuk ke moshe per asnjeri
Vjen perseri
Kurr te harruar ne te dy

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: