Fantastico Band

Parlamenti Jone

Zonja dhe zotrinje te vegjel
po ju them une nga ky vend
do kendojne e do vallezojne
Fantastiko band nuk e di qme ka ra ndermend
te formojme nje parlament parlament me njemije femije
nga je ska rendesi kryetar do te zgjedhem une
se mund te flas nga ju me shume kete gje duhet ta votojme
pastaj do ta shqyrtojme do te flasim per kengen
do te flasim per lojen do te flasim per shkollen
gishtat lart kush do ta votoje gishtat lart kush do ta votoje
ref:2x
parlamenti jone ska politike
ska pozite as opozite
ejani nga do qe je
dyert hapur ti i ke une i kam veq 5 vjet
por kendoje me shume lezet
aka vend a ka vend per mua nparlament parlamenti jone o femij
u pret me kenaqesi mire se vjen mocaniku im
po me mbush me gezim do te kerkojme nga gjithe bota mbare
te mos kete femije duke qare do ti mbrojme ne me gjelozi
drejtat tona se jemi femije do te flasim per kengen
do te flasim per lojen
do te flasim per shkollen
gishtat lart kush do ta votoje gishtat lart kush do ta votoje
ref:3x
parlamenti jone ska politike
ska pozite as opozite
ejani nga do qe je
dyert hapur ti i ke

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë:

Tekste tjera