Jeton dhe vepron në   Kosovë
Mosha: 25 Vjeç
Ditëlindja: 06 Dhjetor 1991
Shenja e Horoskopit: Shigjetari

G-Partt është një këngëtar i njohur. Roland Blakaj ndryshe i njohur si G-Partt ka lindur ne Gjermani dhe kur u kthye ne Kosove ne fshatin Jabllanice e Vogel-Peje ne moshen 18 vjeqare filloi te merrej me muzike,ku u be i njohur permes kenges se tij Sexy, nje bashkepunim me Weedy. Aktualisht jeton ne Prishtine ku dhe po vazhdon studimet.