Habil Akiku

Zoti Shpis Tu Rrit Nera

Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Zoti Shpis Tu Rrit Nera" kënduar nga Habil Akiku.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Zoti Shpis Tu Rrit Nera".
Videoklipi nga Habil Akiku i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.
O zoti i shpise o mor t'u rrit o ndera
O gjithe me gezime o t'u çel dera
O na ke thirr e na ke nderu e
Jena ardhe hiç pa pritu e O me u tubu na e kem adet e
O se ne dasma ka ma shyhret e
O se keto burra o ne kete ode
Muhabet edhe qef e bojne O zoti i shpise o zbrit o me thane
A ke pre naj dash me ngran e
O se keta shoke e keta miqasi e
Lypin meze edhe raki e O çile zemren o mor zotni e
Sot kem dasem e jo merzi e
O sepse Zoti o e ka lane
Me ardhe nuse dhe çike me dhane O çifti i ri o u trashegofshin
Jete me gezime o gjithmone çofshin
O njoni o tjetri t'keni dhane besen
Zoti ua bekofte martesen O ju urojna o t'ri e t'rese
Zoti u rujte prej synit te keq
O ju dhashte Zoti o gjithe kete jete
Kofshi te hajrit e te shendoshe ne t'jene O me nji za o na krejt po u therrasna
O zoti i shpise hajde more per hajr dasma o hej

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: