Vendlindja: Kumanovë  Macedonia
Jeton dhe vepron në   Kosovë
Mosha: 51 Vjeç
Ditëlindja: 10 Gusht 1965
Shenja e Horoskopit: Luani

Këndon kryesisht: Popullore Moderne

Ismet Bexheti është një këngëtar i njohur. Ismet Behgjeti është nje nga këngëtar i njohur ne mbarë trevat shqiptare i lindur ne Kumanovë, dhe ka 12 vite që jeton në Prishtinë. Ai është i martuar dhe ka dy djem dhe një vajzë.