Vendlindja: Ferizaj  Kosovë
Jeton dhe vepron në   Switzerland
Mosha: 34 Vjeç
Ditëlindja: 13 Prill 1983
Shenja e Horoskopit: Dashi

Jasmina Sahiti është një këngëtare e njohur. E lindur ne kosovë mirpo shkollen e kreu ne zvicerr.
Jasmina sahiti murr pjes ne SHKA mergimi qe u fotmu ne fund te vitev 80
Aty ishte baba i saj themelues i shoqeris,
Jasmina sahiti merr pjes ne koncerte dhe konkurse te ndryshem neper zvicerr.
Dhe ne vitin 2004 Jasmina shoqerohet me grupin SHKA iliret ne lausanne te zvicrres ku aty merr pjes ne festivalin e Gjirokastres.
Jasmina sahiti rikthehet muzikes me zhenrin qe i perket asaj me shum.