Kenge Per Femije

4 Stinet E Vitit

po t'me pyesni mua
vjeshten shume e dua
pemet mbushen plot me molle
gjithe femijet shkojne ne shkolle (2X)
dimrin shume e dua
ti vjeshten e zgjodhe
dimri ka geshtenja
por s'ka akullore. (2X)
nuk ka akullore
por ka topa bore
une dhe shoku im
e duam cdo stine
se cdo vit ka kater
asnje s'mbaj me hater. (2X) PRANVERA,VERA,VJESHTA,DIMRI kater stinet qe ka viti
shume i duam ne HEJ
sapo vjen pranvera
celin lule te reja
i dhurojme plot me gaz
per 7 e 8 mars. ( 2 X)
une e dua veren
se buze detit luaj
me lekuren cokollate
por po digjesh ti ne vape. (2X)
jo nuk digjem fare
se jam notare
une dhe shoku im
e duam cdo stine
se cdo vit ka kater
asnje s'mbaj me hater. (2X) PRANVERA,VERA,VJESHTA,DIMRI kater stinet qe ka viti
shume i duam ne HEJ

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: