Kenge Per Femije

Njëshi Dhe Zero

  

Une jam njeshi numri par'
fjalen time pa degjoni
se nga une nis pune e mbare
kete kurre mos e harroni.
Se pa mua ska milion
nuk ka mijshe nuk ka 10
numerimi nuk fillon
ne gjithe numrat une jam mbret. Pra degjoni fjalen time
gjith ku jeni e ku sjeni
dhe mos beni diskutime
se pa mua 0 jeni.(2 here) ZEROja kur e degjoj
i tha njeshit qet e qet
nese une ste shoqeroj
ti nuk behesh dot as 10
S'behesh 100-qindshe as milion
s'behesh dot as 2 as 8
vetem ti a e kupton
vec per vete ti je mbret. Numri par je padyshim
por ta dish more i mjer'
se pa numrat ne vazhdim
vetem njeshin ke si vlere.(2 here)

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: