Vendlindja: Gjilan  Kosovë
Mosha: 28 Vjeç
Ditëlindja: 15 Shtator 1988
Shenja e Horoskopit: Virgjeresha

Këndon kryesisht: Tallava Popullore Moderne

Labinot Beqiri është një këngëtar i njohur. Kreu mësimet në Gjimnazin 'Zenel Hajdini',tani vijon studimet në Fakultetin e Ndërtimtarisë, merret me muzikë që nga shkolla fillore dhe është duke vazhduar punën intenzivisht në këtë lami , së bashku me vëllaun e tij Naser Beqirin.
Albumin e parë e ka bere ne vitin 2011 se bashku ne vellaun e tij Naser Beqirin !
Se fundmi ka bere kengen ' Shum te kqia ka dashnia' prap ne duet me vellaun e tij .