Vendlindja: Rahovec  Kosovë
Jeton dhe vepron në   Switzerland
Mosha: 34 Vjeç
Ditëlindja: 09 Shkurt 1983
Shenja e Horoskopit: Ujori

Këndon kryesisht: Pop Popullore Moderne

Labinot Rexha është një këngëtar i njohur. Rrjedh nga një familje këngëtarësh të muzikës popullore, të cilët ia zbulojnë talentin Labinotit, i cili atëherë ishte vetëm 5 vjeç. Këngët e tij të para janë : "Të dua" dhe "Azilant". Në Prizren ka të kryer shkollën e ulët dhe të mesme të muzikës. Ka realizuar një numër të madh këngësh, këngë të cilat janë të përmbëledhura në plot 12 albume cilësore, dhe 13 nga këngët i ka të lançuara me videoklip. Këngët që kanë dhënë një hov të madh në muzikën mbarëshqiptare, të Labinot Rexhës janë : Çou Rexho, Maska (feat Machiato Band), Inati (feat Mihrije Braha), Kolazh këngësh (në bashkëpunim me Ismet Pejën), etj etj. Noti këtë verë na e ka flladitur me mega hitin "Ekaterina", dhe me albumin e titulluar "Live. Jeton dhe vepron në Gjenevë të Zvicrës.