Jeton dhe vepron në   Macedonia
Mosha: 26 Vjeç
Ditëlindja: 07 Qershor 1990
Shenja e Horoskopit: Binjaket

Këndon kryesisht: Pop

Lindon Berisha është një këngëtar i njohur. Ai u be i njohur ne bashkpunimin me Adrian Gaxhen ne kengen "Kalle", e menjehere pas ketij hiti, publikoi kengen "Syn", ne bashkpunim me Florian Beqirin. Lindon po vazhdon të ngritet fuqishëm në skenën muzikore shqiptare. Ende pa i mbushur një muaj që nga publikimi, ?Dale? ka arritur të klikohet më shumë se tre milionë herë në kanalin ?Youtube?. Me këtë projekt që është i pari solo, artisti i ri ka treguar se tashmë ka fituar zemrat e publikut shqiptar dhe suksesin e ka të garantuar edhe vetëm. Këngëtari që është pjesë e ?Brick Records?, gjersa po shijon suksesin e projektit të tij, është duke punuar rreth këngës së ardhshme të Florianit, i cili po ashtu do të vijë solo.