M.C.T

Mall Per Nenen (Feat. Return Aga)

MCT
me dashni knoj per ty
e kurr zemra nuk t'harroj
se me at dashni qe kam pas
prap un me at dashni rroj t'kisha sot do isha t'jeter
sdo kish fjal n'tekste e leter
vepra prap do kisha bo
e kurr nuk do t'kisha than jo do kisha tham nan m'fal
nan s'dal
nan kam faj
nan qaj
non pra hajt fal senet qe i kam bo
jam i ri e sdi ca bej
do me duhej me shum koh
qe un te ndryshoj me msu e me tregu
se jam i zoti t'bej ma shum
me u kujdes per at vlla
qe kur se ti re n'gjum se k'to fjal me zor po i lidh
se zoni a tu mu dridh
menja me shkon tek ti
e litar n'fyt mu ka lidh me muziken tregoj qetsin
e me tekstin tregoj lot
me ritem tregoj hidhrim
fjalet qe sti shpreha dot sot n'ket kang po t'tregoj se
jo kurr ty skam me t'harru
dhe kur shkoj edhe te vdes
dhe ma shum kam me u qetsu se do jem pran teje
e asgjo mo sdo t'na ndaj
t'pakten do tye t'shoh perdit
e me lot jo me sdo qaj se ike ti mu m'iku jeta
e tash shoh vec bardh e zi
skam mo rrena vec t'verteta
m'duket sikur s'mdo njeri nan bej gabime shum
nan jam i ri un
nan t'paktin ti m'fal
se n'krye kam me dal e tash nije ket refren
dhe pran meje hajde tash
ta nijm bashk e t'perqafohna
e t'ju themi lotve nalllllllllll RETURN AGA
****************************** nan te lutem kthehu
e mos me le te vetem ne ket bot
nan te lutem kthehu
e te lutem nan mi nal kto lot se per ty zemra qan
e endrrat tash mu dogjen kret
nan te lutem kthehu
kthehu nannnnnnnnn ****************************** ora bash 12 e nates
menja tek ti vec po m'rrin
syt i maj une te dera
noshta prap ne dhopm po m'hin po pres po hic
prap pres po hic
nan te lutem hyn
se shpirti tash em'vdiq baben se harroj
dhe ata ka pak du ta nimoj
por ado oleshent
menja loj vec po gaboj i them shtyje bab ti
e ket kang shpesh her nigjo
dhe pse dukem krejt pa ndjenja
qe ku t'regoj n'shpirt lotoj rrugve rri me shoqnin
po ty e nanen sju harroj
cdo ore e cdo moment
me zemer ju kujtoj bona bashk bab
e arrijm ku duhet me dal
ta nimojm vvlain e vogel
e ta rrisim ta bojm djal trim ka me kan ai
trim kam me kan un
nanen e do fort ai
nanen e du fort un te du dhe ty o bab
jo ma pak e as ma shum
se kur t'shoh ty mire
dije zemra m'bohet lum RETURN AGA
************************************ nan te lutem kthehu
e mos me le te vetem ne ket bot
nan te lutem kthehu
e te lutem nan mi nal kto lot se per ty zemra qan
e endrrat tash mu dogjen kret
nan te lutem kthehu
kthehu nannnnnnnnn ti ***********************************
MCT
funi i erdh tash
ca pata me thon un i thash
tanve ju uroj
mos kalofshi ca un thash dashnija ma e madhe n'bot
nan si koken ta ka bo
e n'te ik n'te shkoft nat bot
nuk kthehet nuk ka kohe duje prindin o njeri
i mir i keq sido qe t'jet
se gjith secili prej nesh
nan e bab dikur sdo ket skam mo ca me than
tan ca pata un i thash
e n'paca harru gjo
tash ty na un po t'them m'fal

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë:

Tekste tjera