M-G Aka New Stars

Ja Vlen (Feat. Mcx)

M-G Ref.
ja vlen te kendosh
ja vlen te luftosh
ja vlent guxosh te jetosh per dite te mira X4 1. MCX
ja vlen te kendosh te shpresosh per dit te mira
i kthen gjerat realitet plocohen shum deshira
te tjeret kan zili po ti prap buzeqesh
te tjeret kan zili me i lumtur do te jesh
ja vlen kur del ne sken dhe te tjeret duartrokasin
ndihem shum i lumtur kur ne emer me therrasin
kjo gje te ben te lumtur dhe te ndihesh mir
te besosh ne vetvete dhe te jesh i lir
ja nisa 12 vjec qe i vogel me M-G
flas per endra flas per jeten per rrespekt dhe dashuri
po e them asht sic esht as me shum as me teper....
esht bukur kur e shikon boten me sy tjeter
jemi ne te paret rrespekt per new staret
rrespekt per veten tuaj respekt per realet M-G Ref.
ja vlen te kendosh
ja vlen te luftosh
ja vlent guxosh te jetosh per dite te mira MG
e kam nga eksperjenca e kam nga itiligjenca
e kam shoqeria i di afsit e mija
e vetmja rrug qe na bashkone vetmja rrug qe na tregon
kur te tjeter flasin shum ti prap vazhdon
e them ashtu sic esht e them realitet
i di aftesit e mija emrij im lart do jet
e ben nqofe e ndjen e ben nqofse vlen
beje si te duash po mjafton qe po ta them
ndonjher eksperjenca ndonjher itiligjenca
i vogel ose i madh apo adoleshenca
spo mburrem tju them jam keshtu jam ashtu
e kam then dhe me par bej muzik vec per ju
per njerez qe me duan un ja kthej 2 fish
ja vlen te jetosh asgje mos te prish
ja vlen te kendoj per ju qe me dhat rrespektin
i kthej fjalet mbrapsh per ata qe eshtin M-G ReF.
ja vlen te kendosh
ja vlen te luftosh
ja vlent guxosh te jetosh per dite te mira X4 MCX
me rima te ngadalta me rima te shpejta e them si e doni
per mua esht mikrofoni.....
jam realistartistkomplimist..
emrat e inacorve i kam ktu ne list...
ja vlen kur kendon dhe te tjeter xhelozjojn
te pa munduren e ber te mundur dhe te tjeter inacojn....
s'me intereson cka mendojn te thon ca te dojn
ta din se mbrapa nesh gjithmon ata qendrojn
cdo fjal qe ju thoni cdo fjal i keni te kota
mos kujtoni se fitoni se bota eshte me rrota
ja vlen te besh cudira ja vlen per mbrekullira
duhet forc dhe vullnet te shpresosh per dit te mira...
bej rap per qefin time e bej per argetim...
duhet vullnet dhe guxim qe ta dish o miku im...
ska nevoj per prezantim...
jo per ndo nje gje po ky esht suksesi im M-G ReF.
ja vlen te kendosh
ja vlen te luftosh
ja vlent guxosh te jetosh per dite te mira X4

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: