Jeton dhe vepron në   Switzerland
Mosha: 37 Vjeç
Ditëlindja: 23 Prill 1980
Shenja e Horoskopit: Demi

Këndon kryesisht: Hip-Hop

Mad Lion është një këngëtar i njohur. Luan Zeqiri, primarily known by his stage name Mad Lion, is an Albanian rapper and a producer. He is the founder and current CEO of Mad Lion Entertainment. Mad Lion began his career in music in 1996. Mad Lion released the first solo album (Mad Lion) in 2004, than his second album (200Km N'ore) which was released on 2006. Mad Lion prej vitesh ka braktisur Kosovën dhe është vendosur në Zvicërr. Para pak ditësh është rikthyer me një projekt të ri muzikor, ndërsa për Telegrafin ai paralajmëroi se ky është vetëm fillimi. ?Kam punuar disa këngë të reja, të cilat pritet të publikohen një pas një me videoklipe dhe shpresoj që të rikthehem edhe më i fortë se më herët?, tha artisti që për këto projekte ka punuar me producent të njohur zviceran. Reperi, emri i vërtetë i të cilit është Luan Zeqiri ishte ndër reperët e parë të skenës muzikore, që i dashur për publikun u bë me hitet e tij ?Molla me shërbet? ?Krejt mahalla n?disko? ?Shpresa? e shumë të tjera.