x2.
Perse nuk mund te harroj
as nje qast un ty
perse me ngeli mendja veq
te ata dy sy
perse te dashuroj
as vet nuk e di
perse na larguan
PERSE
neve te dy...
...
Kur per her te par
veshtrova syt e tu a
e kuptova mir qe me perkisje mua
kaluan shum koh edhe kshtu ndodhi
dashuria jon rrenjat ne tok Hodhi
dhe shum koh ndodhi nje mallkim
sepse na ndan vertet o shpirti im
se kush e shkaktoi se kush na lendoi
dy te dashuruarve larg na dergoii
su patem shum koh se patem shum vite
e zemrat tona shum ishin merzite eee
kishin shum koh qe sishin takuar
vetem n'Telefon zerin kishin degjuar
kur zerin ta ndegjoja m'Kalonte malli
po zjarrin e mall nuk mund ta ndali
e keshtu kaluan muaj e vite
e kjo zemra ime per ty osht merizte ee
...
Nuk mund te mos mendoj per ty ne ket jet
kur zemra ime veq te ti ka mbet
se kisha menduar se do qaja per ty
ashtu si ish mendu po si nje femi
un s'Do t'Jem i lumtur kete ti e di
sepse zemra ime te do vetem ty
kurse ti e lumtur me tjetrin do jesh
dhe shum te mira ne jet ti do kesh
ishte faji im qe te dashurova
dhe per veten time aspak nuk menova
se jeten time e qova ne mjerim
qe te dashurova si i marr shpirti Im...
...
x2.
Perse nuk mund te harroj
as nje qast un ty
perse me ngeli mendja veq
te ata dy sy
perse te dashuroj
as vet nuk e di
perse na larguan
PERSE
neve te dy...

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: