Magma

Dashuria Ne Nje Djall

  

I verbuar ne shikim te par
asgje nuk shihja perveq saj
syt e saj te nje engjulli
me ben te ndiem si n'parajs
ne filluam ...dhe sdinim per te mbaruar
dashuri si ne perrall
qe smund te jet real-eeeee Ref.
O engjulli i dashuris
pse gabimisht me ke shenjestruar
se paskam dit
qe zemren
nje djallit ja kam dhuruar
O engjulli i dashuris
perse ti mua me ke verbuar
se paskam dit
qe zemren
nje djallit ja kam dhuruar Tash teper von qdo an nga ti e njoh
si viktim e maskimit tend
i lutem kohes te me kthej pas
ne at qast , kur gjithqka per ty dhash
Zemra ime e terbuar
kerkon per te harruar
si erresiren , ku dritaa
e kaa ndriquar...... Ref.
O engjulli i dashuris
pse gabimisht me ke shenjestruar
se paskam dit
qe zemren
nje djallit ja kam dhuruar
O engjulli i dashuris
perse ti mua me ke verbuar
se paskam dit
qe zemren
nje djallit ja kam dhuruar

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: