Mahmut Ferati

Jem Ilira Jem Teuta

O n'keto male
Sikur therrasin
Bjeshket tona
Diç po flasin Mos harroni
Kenges t'ja thoni Ref...x2
Jem Ilira jem Teuta
Jem te rritun neper lufta
Gjithe shqiptaret kudo jane
Nuk kane tjeter o veç nji nane O n'keto male
Sikur thone
Gjithe dhe gjak o
Na bashkon Mos harroni
Kenges t'ja thoni Ref...x2
Jem Ilira jem Teuta
Jem te rritun neper lufta
Gjithe shqiptaret kudo jane
Nuk kane tjeter o veç nji nane

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: