Motrat Mustafa

Muaji I Mëshirës

Djelli lind na pershendet
gjdo dit tokes i fal jet Nuk jan ditet qe kalojn
Jemi ne qe qdo dit shkojm Nese smundesh me bo mir
Mos bon keq se ke veshtir Fjalt mat mira let i themi
Se sot jemi neser sjemi N'mujin e meshires na fal gjdo gjyna
Ti me mjafton mua i dashuri Allah
Vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
Ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter Mos ja mbyll jetimit deren
Mos ja thaj jetes pranveren Kush e vret nje zemer sot
Neser vet do te qaj me lot Smund ta ndaj lutjem prej lotit
Kujtoj fjalt t'profetit t'zotit Ma le qaben rrafsh me ba
Se nje zemer t'pafaj me vra N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk n'ramazanin tjeter Nese ngjep dy lek i ke
Dhe per ket i lumter je Dikush qe ka mbet pa ngran
Shum ka qa kur ti ka dhan Aj qe jep pa permend kurr
T'bekume i ka ato dur Siq kan than urtsit e vjetra
Me dhan njana pa e dit tjetra N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter.


Vizitoj miq t'ri, vizitoj miq t'vjeter / Ndoshta s'jemi bashk n'ramazanin tjeter
Albumet:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: