Na vjen keq por nuk disponojmë akoma tekstin e këngës "Valle Popullore" kënduar nga Naim Krasniqi.
Ndihma juaj do ishte shumë e çmuar në rast se mundeni të shkruani tekstin e "Valle Popullore".
Videoklipi nga Naim Krasniqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.

Agim Ajrullahu & Agim Band - Valle Popullore

(instrumentale)

Mariola Kaçani & Jurgen Kacani - Valle Popullore

Jurgeni:
opo hedhim valle Mariola:
valle popullore Jurgeni:
opo hedhim valle Mariola:
valle popullore Mariola:
E nis vallen Gjirokastra
dore per dore me Tepelenen,
Sarande, Delvin dhe Himara
vlora me ca djem lebende Jurgeni:
dhe Permeti me Skrapare
frashellit nga dere e madhe,
Korca mesonjtore e pare
dore per dore po hedhin valle
Korca mesonjtore e pare
dore per dore po hedhin valle (hej hej) REF 2x:
vallja jone ka hedhur rrenje
kercejne burrat rende rende
sup sup lidhur si male
rrofsh moj shqiperi e madhe
Mariola:
Fustanella e dumane
ka lezet kjo vallja çame
me katjushk e Osman Taken
valles seç i vuren flaken Jurgeni:
Myzeqeja e bekuar
Berati sofren ka shtruar,
te kerceje valle tabani
Mallakastres iu dogj xhani
ore te kerceje valle tabani
Mallakastres iu dogj xhani REF 2x:
vallja jone ka hedhur rrenje
kercejne burrat rende rende
sup sup lidhur si male
rrofsh moj shqiperi e madhe Jurgeni:
opo hedhim valle Mariola:
valle popullore Jurgeni:
opo hedhim valle Mariola:
valle popullore Mariola:
Manastiri tha dy fjale Jurgeni:
Me ke sha do vi ne valle
bashke me Shkup e Gostivare
te tundim fusha e male Mariola & Jurgeni:
bashke me Shkup e Gostivar
te tundim fusha e male REF 2x:
vallja jone ka hedhur rrenje
kercejne burrat rende rende
sup sup lidhur si male
rrofsh moj shqiperi e madhe

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: