Noizy

Bojm Pak Muhabet

Ti thjesht ma din emrin
Por jo t'kalumen time
Ti thjesht ma njeh grupin
Por jo gjonat intime Jom lind ne 1 fshat te Shqipëris
Quhet Sukth
Ku shoqnia e rinisë
Hala nuk esht zhduk Viti 1997
Se bashku me familjen
U larguam
Diku Larg Për 1 jetë me t'mire
1 te ardhme me t'mire
Se Shqipnia ne at kohe
Na ofronte vetem Zi Sa net plot me lot
Per vendin dhe per shoke
Koha kalonte
U desh me u bo i forte Zemra m'u bo cope
Ndjenjat m'u bon te ftohta
Mendja superxhiro
Ku me nis e ku me stop Vlla Familja shkonte n'mgjes
Dhe vike naten n'shpi
Shume kohe te gjata
Tu pa re edhe shi Nga nje lufte civile
Ne nje lufte per mbijetim
Ku asnjoni nuk na donte
Na shifnim me hidherim Sikur kena vra dikon
Ose kena vjdh diku
Ku fjala te vriste
Me shume se 1 dru Nejse vitet kalun
Dhe koha ndryshoi
2001-shin
O.T.R-in e formoi Ja nisi per vetembrojtje
Mos me na shkel me kom
Dikush e zgjodhi boksin
Dikush i zgjodhi kongt Do me futbollin
E do e ndjeken shkollen
OT to the R
We keep on rolling Grupi ma i kerkum nga
Scotland Yard
You can ask anyone
From dem London guys Mosha boni t'veten
E na e bonem tonen
Kush e kerkoi
Krej e moren South to the east
O.T.R me bisha
Na njohin bota
Hala s'ia kena nis vlla Mbas 10 vitesh
kthehem ne Shqiperi
Semunda O.T.R
Perhapet ne n'cdo shpi Se folem relitetin
Rinine e mbeshtetem
O.T.R me zemer
Ju tregum se jena mbreter Plot T'rinj permas
Nga 4 ant e Shqiperise
Ushtria nga Kosova
Ushtria Double-G-s Ktu ia nisi dhe muzika
Tu u marr dhe seriozisht
Duda m'dha ndihme
Dhe se pyti kerkon hic Pat besim n'mu
Si shume e shume tjere
Une s'ia mora ftyren por une
Iu dhashe nder Mbas gjithe ksaj kohe
Shif ku jena sot
Rrezum krejt ca ken
Dhe sot jena on top Ashtu ka me mbet
Se kto tjert jane t'bute
Heronjte kujtohen
Legjenda s'vdes kurre Sot takohena ne Europe
Ose diku neper bote
Rrethi jone Çelik
Jo, rrethi jon i fort Kena pare llom
Sukses me t'bo dom
Eci me koka shteti Bitch
A m'kupton Ktu nuk bohet fjal per lojna
Kur permenet O.T.R
Bohet fjale per vite rruge
qe ti as n'filma s'i ke pa Bohet fjal per sakrifica
Ku vllau vret per vlla
Ja rujn shpinen Njoni-Tjetrit
1 per krejt e krejt per 1 Bohet fjal per do fmi
Qe jane rrit n'rrug t'Londres
T'rrit pa non e bab
Tash i sillna krejt botes Ktu bohet fjal per lot
I derdh nga malli tepert
Per familjen e shoqnien
Qe lam n'shqipnine e vjeter Tash hajde m'thuj qe ti vret per ne
Ose hajde m'thuj qe ti vdes per ne
Ti s'e din se cfar do me thon
Qe t'jesh O.T.R perjet (x2)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R perjet" Shpesh gjinja m'thojn
Ke bo pare i ke Q* nonën
E t'shofin krejt me t'futme
Hajt se ka ky c'ia Q* nonën Kto sene s'me demtojn
Kto gjeste vec me zgjojne
Ato qe ma dojn t'miren
Edhe terrin ma ndricojne Xhelozi urrejtje
M'kan bo pak me vesvese
Kto jane pasojat
Qe t'vijne mbas gjithe suksesit Njerez me shume ftyra
Lekura e me shume ngjyra
Ne çdo situate
Ndrrohen me kry detyra Tash ndoshta po qesh
Edhe ndoshta s'ta ndjen
Por nuk eshte mire t'kafshosh
Doren qe t'ushqen Ka thon dikur i mocmi
1 her mundesh me ma kall
Heren e dyte dije se ke humb
1 shok shume t'rralle Saqe ty ta fal
Se per ty i vjen gjynah
Mbasi e kalove lumin
Ti nuk thu as javalla Dit e sotit
Perdit I lutna zotit
Ruhem nga kto mizerie
Rum famijen edhe shoket Tash fama dhe suksesi
Plot interesi
Plot njerz permas vijn m'thojn
Per ty vdesim Po m'vjen me qesh
Sesi koha ka ndryshu
Se dikur nuk m'kan dasht
Tash nuk munden pa mu Me muzike i ushqeva
Iu hina thell n'tru
Iu zbrita poshte n'zemer
Totalisht me i pushtu Kam fol per jeten teme
Veshtiresite qe kam kalu
Kjo jeta esht thjesht 1 prove
Dhe provat une shume i du Tu mendu dhe per t'kalumen
Nga 1 tjeter kendveshtrim
Tu e pa dhe jeten teme
Sikur t'jem 1 anonim Dhe nese sheh me kujdes
Eshte 1 film plot drama
Njerez me plot ftyra
Qe folin plot perralla Eshte si film me aksione
Ku humbjet jane t'rralla
Me t'thon drejten shoku jem
Humbjet knej jan nada Ktu ka vec fitore
S'njofim sen tjeter
Shpinen si Çelik
Falminers shoqnis vjeter Plot here u zhgenjeva
Nga besimi i tepert
Sa here m'kan thon
Qe ti beson si gur i verber Plot paralajmerime
Nga njerez qe m'dojn t'miren
Por une prap iu jap shans
Se kurre nuk i dihet Nese ke qellime t'kqija
Ndaj meje kur une t'nidhmoj
Zoti eshte i madh Shqipe
Ai nuk di t'harroje Jap gjithcka per ty
Vej dhe jeten tem n'rrezik
Gati hupi shoqnien
Vec me ty me qene besnik Mos ma merr per dobesi
Nese te tregoj dashni
Thjesht po t'jap shansin
qe mua sma dha asnji E kam zemren qaq t'madhe
Sa ty sta merr mendja
Mate B*thën mire
Kur une t'shti mrena Mos harro nvendin ton
Rrespektoje ma t'vjetrin
Ska dallim mes nesh
Thjesht Çeshtje Rrespekti Duhet kohe e gjate
Me fitu zemrat tona
1 vit a 2 vjet, ka shume mundesi
T'jene prova
.
dhe fundin ta tregoj,na eksperienca e kom.
vtm 1 nga 100 provat i kalon (x3)
Po thu se kishe vra per ne
Po thu se kishe vdek per ne
"Ti s'e din se cfare do me thon...
Qe t'jesh O.T.R PERJET!!"

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: