Vendlindja: Prizren  Kosovë
Mosha: 30 Vjeç

Papushi është një këngëtar i njohur. Emri i vertete eshte Esad Berisha. Shkollen e mesme e kreu ne vendlindje ashtu edhe te mesmen, ndersa fakultetin e kreu ne UP (Prishtine). Papushi ka realizuar gjithsej 11 kenge. Se shpejti do dali dhe albumi i ri.