Red Scorpion

Jete E Shkaterruar (Feat. Shiny)

ajo quhej elda
e ishte 16 vjec
e rritur pa baba
qe kish kohe
qe kishte vdek
historia e jetes se saj
shpirtin tA copton
ajo shum po vuante
ne kte dreq boten tone
vuajtjet e saj nisen
kur nje djal ajo njohi
ajo shum e donte
e ai e keqtrajtonte
si kafshe e dhunonte
pernat e drogonte
prostitut ne rruge e conte
po prap ajo e don
m shum se veten e saj
e pse kufijt e lendimit
kishin arritur ne skaj
ngeli mes kater rrugve
kur dhe nena i tha
si bij me ste mbaj
filloi te drogohej
keq trupin po e shponte
e gjenin shtrir pertok
cdo dit ne spital perfundonte
asnje se perkrahte
benin sikur se njihnin
menjeher ndronin rruge
kur perball e shihnin
e heshtur luste zotin
dhe ndihm i kerkonte
po dhe zoti e braktisi
e lutjet sja degjonte REFRENI:
jeta e saj...me kaq mbaroi
ajooo....vdekjen kerkoi
vuajtjet dot....jo si duroi
JA SHKATROI JETEN E MALLKUARA DASHuRI sa here e shihja
i afrohesha ngadal
kur e perqafoja dukej
sikur fryma i kish ndal
ulur ne vetmi
fytyren mbulonte
brenda trupit te dobet
fatin e mjer vajtonte
telefononte shoqet
qe dikur e donin
po dhe ato e braktisen
e ja mbyllnin telefonin
iu luta me mua te vinte
te behej motra ime
do iki larg m tha
ti jap fund vuajtjes time
diten tjeter i gezuar
ne shpi doja ta merrja
dicka spo shkonte mir
askund nuk po e gjeja
i rash rrotull qytetit
sja pash syt me lot
kur pash emrin e saj ne shtyll
rash ne gjunj se besoja dot
se jeta qenka e padrejt
zoti spaska meshir
nuk na merr mekataret
po na merr njerezit me te mir
ndoshta e ka marr
se per ate kish nevoj
sa te jet kjo jet o moter
ta dish se ste harroj yooo REFRENI:
jeta e saj...me kaq mbaroi
ajooo...vdekjen kerkoi
vusjtjet dot...jo si duroi
JA SHKATERROI JETEN E MALLKUARA DASHURI

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë:

Tekste tjera