Riza Selimi

Vallzojn Trojet E Mia

Ballin lart moj loke
oj kosov martine
nusja jon ma e bukur
e tokes ilire lart e lart flamuri
lirshem pot vlaon
kthehet nderi i kombit
nderi i kombit ton darsem tmadhe paska sonte shqiptaria vallzojn krah per krahgjith trojet e mia qe nga lezha e vjeterderi nqameri flamur mban kosova kombi jon shqiperi kush po i prin valles
mas bukri nmalsi
per bashkimin ton
nje shqiperi burra tri e tvjeter
krushqit e liris
vin nga tok e lasht
e dardanis atje ku nis drini
drini jon i zi
gjer te plava
e lasht me gucin burrat krah per krah lidhur per liri qiell dhe tok po thrrasin shqip shqiperi Ballin lart moj loke
oj kosov martire
nusja jon ma e bukur
e tokes ilire lart e lart flamuri
lirshem pot vlaon
kthehet nderi i kombit
nderi i kombit ton dil oj nana jonsod nusen me prit shtati i saj i bukurstolis ngjak trimerin zemrat po i ngrohintrimat radh e radhpo i sherojn plagetme mat tbukren kang kush po i prin valles
mas bukri nmalsi
per bashkimin ton
nje shqiperi burra tri e tvjeter
krushqit e liris
vin nga tok e lasht
e dardanis atje ku nis drini
drini jon i zi
gjer te plava
e lasht me gucin burrat krah per krah lidhur per liri qiell dhe tok po thrrasin shqip shqiperi :2

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: