Ne sirtarin e mrekullive
Vend ke zen dhe ti
Mendjen time e ke shtuar
Si nje melodi Ty te ndjej
Vetem ti me drejton rrugen ta gjej Jam jam jam Ref...
Jam e lire si ajri jam
Me mijera endrra kam
E rritur me dashuri
Ne pafundesi ashtu si ti Eshte rruge e gjate e di
E endrrat s'kane kufi
E rend une drejt lumturise
Prek çdo çast e s'ndalem Kjo eshte mosha e mbaresive
Cmendurishe pafund
Eshte e bukur per ta shijuar
Kete s'e them veç une Jam e lumtur qe po me lini
Hapat t'i hedh vet
Te jem une e lire
Kerkoj te jem Jam jam jam Ref...
Jam e lire si ajri jam
Me mijera endrra kam
E rritur me dashuri
Ne pafundesi ashtu si ti Eshte rruge e gjate e di
E endrrat s'kane kufi
E rend une drejt lumturise
Prek çdo çast e s'ndalem Jam...

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: