Shyhrete Behluli

Nuse Kosovare

Shyhrete:
Ne dhe te huj te kemi rrit
Ki kujdes e hapi syt
Hapi syt e bani kater
Djali i huj nuk tdon per hater

Engji:
Ska nevoj mem porosit
me tradita mkeni rrit
Do t shkoj nuse me tupana
Sikur gjyshja, tezja halla

REF 2X
Shqipe jam do t’mar shqiptar
Tjeter kuj dashnin sja fal
E du sofren e du djepin
Du mi vesh dimit jelekin

Shyhrete:
Ta kam msu gjuhen e nanes
Kangen shqipe ta kam rujt
Per me dit kah i ke prindt
Dy her n’vjet n Kosov kem shku

Engji:
Fjalt e juja si harroj
Un zakonet nuk I ndrroj
N’shpirt e kam ni anderr t’madhe
Mu ba nuse kosovare

REF: 2X
Shqipe jam do t’mar shqiptar
Tjeter kuj dashnin sja fal
E du sofren e du djepin
Du mi vesh dimit jelekin

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: