Vjollca Abdullahu

Me Zbukuro Fundvitin

Video:   

Jam ulur dhe mendoj
e vetme ne dhom,jasht ben ftoft
pa ty asgj jo nuk esht njesoj
nuk po mundem me besu
sonte veq ty nuk te kam ktu
me duhesh ti pran ket nat
dhe askush tjeter gjith te tjeret po gezojn
gotat s'bashku lart i qojn
ket nat te veqant te gjith se bashku e festojn per ket vit qe e lam pas
jan mbledhur te gjith bashk
per njeri-tjetrin ngrejn dolli
un vetem dua te jesh ti
gjith femijet gzuar jan
kjo nat esht dhe per kta
po luajn te gjith se bashku
un dua te tkem pran
dhe ket nat per ne
po ta them un do lutem
Ref:
Me zbukuro fundvitin
diqka te re te nisim
me ate te jemi bashk
me dhuro perqafimin
ne kraht e tu dua te rri me gjat2x
e kujtoj qdo qast
me ty bashk qdo moment i joni
edhe pse je larg e di njesoj
mkujton ti
edhe ket vit dua te jem vet me ty qa du ket kur secilen nat
ndodhi i njejti sen prap e di se kom veq un ket fat nuk esht veq dhoma jem
e zbrazt qdo nat
von ne shtrat lutna per kreit qe nuk i kan ngat njerzt qe dojn shum afer n'jet
un edi mir nuk esht leht

Ref:
Me zbukuro fundvitin
diqka te re te nisim
me ate te jemi bashk
me dhuro perqafimin
ne kraht e tu dua te rri me gjat 4x Te rri me gjat 2x.

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: