Wirusi

Me Le N'vetmi (Feat. Adhurim Ramushi)

ref:
Ja te ta them t'vertetn
ty ta kushtova jeten
pse u desht t'shkoje ti
dhe me le n'vetmi 1 qiri i ndezun dhe heshtja me shum flet
mendoj ne ty dhe se di pse jom vet
ishe e perkryer...? me besu pom vjen shtir
po thojn se zoti i merr veq njerzit e mir
mu nuk pom mjaftojn fjalt qe po mi thojn
Lotet e mi tash sikur Lumi po me shkojn
Ndjenjat e mia ishin te pasterta ndaj teje
Pse o zot ndodhi kshtu eh e morre prej meje
Nuk dua te besoj Pse fati ke i till
nuk di me ate jetoj pse fati ngishta pom sill
ti ishe per mu gjithqka po tasht kjo smjafton
zemra jem veq ty tka desht e tjeter nuk pranon
Dhe mendoj ne vete pse ne dy nuk kishim fat
neper endrra te shof weq tyy per qdo nat
qastet tona dhe jeten e shpejt duke ardh
perfundimit uu shu andrra jem met pa me fustan tbardh
ref:
Ja te ta them t'vertetn
ty ta kushtova jeten
pse u desht t'shkoje ti
dhe me le n'vetmi
e kujtoje ate buzeqeshje e nuk muj me besu
se ti ke vdek e ski me kon kurre me mu
sdua te mendoj dua qe te qoj ne histori
por sapo mbyll syte me shfaqesh sikur me magjii
ska qetesi per mu..as kurre smundet me pase
i lutem zotit mem marr du me taku ne parajse
dua edhe nje her te takoj me veten thom
por edi se kjo nuk ndodh se eshte iluzion
pse o zot ma more e um shtine n'dhe per gjalli
kthehma edhe njehere ta shoh se shume me ka marre malli
ti je ne parajs afer zotit tasht qendron
ndersa dhimbja per ty ende dot vazhdon
kush me jep motiv per jete kon ta dua un?
kur te merzitem kujt ti them se me mungon shume
kond ta bej nervoz tash qe kurr ty nuk te kam ref:
Ja te ta them t'vertetn
ty ta kushtova jeten
pse u desht t'shkoje ti
dhe me le n'vetmi

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: