Xhensila Myrtezaj

E Ke Ti çelësin E Zemrës Sime

E tani une do hap fleten,
Fleten e volumit tjeter,
Qe do nis me ty,
Une jetoj per ty.
E Kujtimin tone te vjeter
Panoramen tone te jetes
Qe e kam me ty
Do e shkruaja aty

Se do jem per ty,do jem aty
Se do jem per ty,do jem aty
Pergjithmone
E jotja une jam

Se ti e ke çelsin e zemres
E ke çelsin e zemres
Do t'me mungoje dhe nese nuk do te,
Takoja kurre

E ke çelsin e zemres
E ke çelsin e zemres
E çfar do ti nga une,
Do kesh gjithmone

se per mua je frymarrje
emri jot ne vena me fle
me shiko ne sy
boten jap per ty

se do jem per ty,do jem aty
se do jem per ty,do jem aty
pergjithmone
e jotja une jam

Se ti e ke çelsin e zemres
E ke çelsin e zemres
Do t'me mungoje dhe nese nuk do te,
Takoja kurre

e ke çelsin e zemres
e ke çelsin e zemres
e çfare do ti nga une,
do e kesh gjithmone

do bertas me ty
mbase do t'shaj ty
do merzitemi pa fund
e di do ket lot
e di do jen kot
betohem para teje sot

s'do te flas me ty
Nje dit ndoshta dy
ndjenja jon te gjitha i mund

betohem un soot
e jotja un jaammm

se ti e ke celsin e zemres
ti e ke celsin e zemres
(no,no,no,no,no,nooooo
yeeeeieeeiii)

Se ti e ke çelsin e zemres
E ke çelsin e zemres
Do t'mungoja dhe nese nuk do te,
Takoja kurr

e ke çelsin e zemres
e ke çelsin e zemres
e çfar do ti nga un,
do e kesh gjithmon

e çfar do ti nga un
do e kesh gjithmon...
Teksti:

Ju pëlqen teksti? Komentoni më poshtë: